ZAVRŠENO EVROPSKO  PRVENSTVO U BRZOPOTEZNOM I UBRZANOM  U ŠAHU ZA DJEVOJČICE I DJEČAKE UZRASTA OD 8 DO 18GODINA

RUSKI  MLADI  ŠAHISTI  PONOVO NEPRIKOSNOVENI



Nakon što je okončano  desetodnevno Evropsko školsko prvenstvo u šahu za djevojčice i dječake uzrasta od 7 do 17 godina koje  je od 10 do 20.juna održano u Budvi, mladi šahisti iz 23 nacionalne šahovske federacije sa prostora Starog kontinenta takmičili su se i na  Evropskom prvenstvu u brzopoteznom i ubrzanom šahu na kojem je uzelo učešće oko 350 djevojčica i dječaka.

Organizatori ove velike šahovske manifestacije bili su Šahovski savez Crne Gore i Evropska šahovska unija.

Poslije Evropskog školskog prvenstva mladi šahisti iz Ruske federacije primat u drevnoj igri potvrdili su i u takmičenju u brzopoteznom i ubrzanom šahu kojima je pripalo na osnovu plasmana najviše zlatnih medalja.

Na ceremoniji  svečanog završetka ova dva takmičenja koja su održana u Budvi od 19 do 23 juna u Mediteranskom sportskom centru u Budvi  uručene su nagrade, medalje i pehari, a  na ova dva prvenstva kao i na školskom prvenstvu, crnogorski šahisti  ponovili su izvanredne rezultate (kada je Nikolina K
oljević u kategoriji djevojčica do 17 godina  osvojila  odlično četvrto mjesto,  Miroljub Ćirović u konkurenciji šahista  do 17 godina osvojio peto mjesto,dok je naša najmladja Dora Draser u kategoriji  djevojcica do 7 godina osvojila fantasticno 7 mjesto).

 Rezultati crnogorski šahovskih mladih nada RAPID:

Todoric Ksenija 7 mjesto do 8 godina, Dora Drasler 10. Mjesto do 8 godina, Mandic Anastasija 8 mjesto do 10, Nikolina Koljevic 7 mjesto do 16god, Emilija Vukanić 7 mjesto i Ajanović Berina 8. mjesto  do 18 god.

 

Drašler Luka 9. mjesto do 10 godina, Andjelić Djordije 8. mjesto do 12 godina, Alivodić Dario 9. mjesto do 16 godina.

Rezultati u brzopoteznom šahu za crnogorsku djecu:

Anastasija Mandić 8. mjesto do 10 godina, Mateja Popovic 13. mjesto do 14 godina I Nikolina Koljević 14. mjesto do 18 godina.

 

 

Rezulati po kategorijama na Evropskom šahovskom prvenstvu u brzopoteznom šahu:

DJEČACI

Dječaci uzrasta do 10 godina:

1 Maneluk Daniil   RUS

2 Strybuk Artsiom BLR

3 Kolesov Gordey    RUS

4 Navumenka Mikhei BLR

5 Ristic Luka        SRB

 

Dječaci uzrasta do 14 godina:

 

1 Subelj Jan   SLO

2 Dardha Daniel        BEL

3 Averyanov Grigori RUS

4 David Bogdan-Emanuel ROU

5 Horvath Dominik AUT

 

 

Dječaci uzrasta do 18 godina:

 

1 Mesaros Florian AUT

2 Dobrovoljc Vid      SLO

3 Blohberger Felix AUT

4 Livaic Leon       CRO

5 Dolana Andrei-Theodor ROU

 

 

 

DJEVOJČICE

Djevojčice  uzrasta do 10 godina:

 

1 Zavivaeva Evelina RUS

2 Babic Milana        BIH

3 Mikheeva Galina RUS

4 Dubovik Maria        BLR

5 Babic Masa        BIH

 

Djevojčice  uzrasta do 14 godina:

1 Shuqja Klean         ALB

2 Fairuzova Zulfiiya RUS

3 Jarocka Liwia         POL

4 Ciolacu Alessia-Mihaela ROU

5 Marcinczyk Monika POL

 

Djevojčice  uzrasta do 18 godina:

 

1 Badelka Olga BLR

2 Cvitan Ena CRO

3 Unuk Laura SLO

4 Hrescak Ivana SLO

5 Afonasieva Anna RUS

 

 

 

Pojedinačni rezulati po kategorijama na Evropskom šahovskom prvenstvu u ubrzanom šahu:

DJEČACI

Dječaci uzrasta do 8 godina:

1 Morozov Savely    RUS

2 Khoo-Thwe Louis NOR

3 Foldes Marton Gabor HUN

4 Yonal Timur RUS

5 Voskresenskii Arsenii  RUS

 

Dječaci uzrasta do 10 godina:

1 Maneluk Daniil      RUS

2 Navumenka Mikhei     BLR

3 Strybuk Artsiom      BLR

4 Kolesov Gordey      RUS

5 Dovbnia Nikita      RUS

 

 

Dječaci uzrasta do 12 godina:

1 Dardha Daniel      BEL

2 Kirillov Dmitry      RUS

3 Morgunov Marc      AUT

4 Mochalin Faddey      RUS

5 Vasilyev Alexey      RUS

 

 

Dječaci uzrasta do 14 godina:

1 Subelj Jan      SLO

2 Horvath Dominik      AUT

3 Trubchaninov Artem   RUS

David Bogdan-Emanuel ROU

5 Brilej Jaka      SLO

 

Dječaci uzrasta do 16 godina:

1 Zarubitski Viachaslau BLR

2 Petriashvili Nikoloz GEO

3 Blohberger Felix AUT

4 Klingher Dominic ENG

5 Psyk Radoslaw POL

 

 

Dječaci uzrasta do 18 godina:

1 Mesaros Florian         AUT

2 Kazakovskiy Valeriy     BLR

3 Livaic Leon         CRO

4 Banzea Alexandru-Bogdan ROU

5 Dolana Andrei-Theodor ROU

 

 

 

DJEVOJČICE

Djevojčice  uzrasta do 8 godina:

1 Zubkovskaya Ekaterina BLR

2 Svergina Sofya    RUS

3 Zavivaeva Evelina RUS

4 Liashkevich Lizaveta BLR

5 Bendzik Margaryta BLR

 

Djevojčice  uzrasta do 10 godina:

 

1 Babic Milana BIH

2 Babic Masa BIH

3 Dubovik Maria BLR

4 Mikheeva Galina RUS

5 Tadic Ana SRB

 

Djevojčice  uzrasta do 12 godina:

1 Cherepanova Evita RUS

2 Zvereva Margarita RUS

3 Katnic Jana   MNE

4 Tochilkina Ekaterina RUS

5 Hegedus Luca HUN

 

 

Djevojčice  uzrasta do 14 godina:

 

1 Usacheva Glafira RUS

2 Strukova Ksenia RUS

3 Jarocka Liwia POL

4 Hercog Nusa SLO

5 Safronova Aleksandra RUS

 

Djevojčice  uzrasta do 16 godina:

 

1 Afonasieva Anna RUS

2 Badelka Olga BLR

3 Radeva Viktoria ECX

4 Cvitan Ena CRO

5 Danilova Rada RUS

 

Djevojčice  uzrasta do 18 godina:

 

1 Unuk Laura SLO

2 Hrescak Ivana SLO

3 Polterauer Chiara AUT

4 Rozman Monika SLO

5 Schloffer Jasmin-Denise AUT

 

Ekipni( timski ) rezulati po kategorijama na Evropskom šahovskom prvenstvu u ubrzanom šahu:

TIMOVI ISPOD 18 GODINA

1 BELARUS 3

2 ROMANIA

3 WARM UP TEAM

4 AUSTRIA 1

5 SLOVENIA 3

 

 

TIMOVI ISPOD 14 GODINA

1 BLACK & WHITE

2 BELARUS 2

3 ROUBEPOL

4 SLOVENIJA

 

TIMOVI ISPOD 10 GODINA

1 BELARUS 1

2 RUSSIA

3 URAL CHESS ACADEMY

4 BOTVINNIK

5 TIMUR & HIS TEAM